Кафедральне дозвілля

Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенко

6 липня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав оперу С.Прокоф'єва "Любов до трьох апельсинів" (режисер-постановник Армен Калоян), яка була поставлена на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенко.


Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

28 червня 2019 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.


Харківський державний академічний театр ляльок імені В.А.Афанасьєва

29 червня 2019 р. викладачі кафедри В.Ю.Іващенко та Ю.А.Кісельва відвідали прем’єру вистави для дорослих «Діти райка» у Харківському державному академічному театрі ляльок імені В.А.Афанасьєва. Відвідування всіх прем’єр вистав для дорослих театру вже давно стало для В.Ю.Іващенко традицією, до якої вона з задоволенням залучає колег.


Участь у виставі фольклорно-етнографічного кінного театру «Січові козаки»

25 травня 2019 р. у рамках подорожі колективу кафедри історіографії, джерелознавства та археології до міста Запоріжжя завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов взяв участь у виставі фольклорно-етнографічного кінного театру «Січові козаки».


Харківський академічний український драматичний театр імені Т.Г.Шевченка

21 червня 2019 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав виставу "Три товариші" (Еріх Марія Ремерк, пер. з нім. Д.Радієнко) у виконанні акторів Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Вистава була поставлена на сцені Харківського академічного українського драматичного театру імені Т.Г.Шевченка. Сюжет вистави розкриває тему «втраченого покоління» повоєнної Німеччини.


Візит до Таллінна

31 травня - 2 червня 2019 р. к.і.н., доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології В.Ю.Іващенко відвідала Таллінн і взяла участь у роботі Міжнародної конференції «Одинадцяті Лотманівські дні в Талліннському університеті. Час, історія, біографія. Теоретичні аспекти вивчення его-документів». На конференції були присутні понад 60 вчених з Аргентини, Бельгії, Естонії, Ізраїлю, Італії, Латвії, Німеччини, Польщі, Росії, США, України, Хорватії.


Колектив кафедри відвідав Хортицю

25 травня 2019 р. колектив кафедри здійснив подорож до міста Запоріжжя, де відвідав Національний заповідник «Хортиця». Співробітники кафедри оглянули музей судноплавства «Чайка», який одночасно є і майстернею з відновлення стародавніх човнів, що були знайдені у Дніпрі. Також члени кафедри відвідали історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» (де екскурсію провів завідувач відділу історії Олександр Павлович Мірущенко) та подивилися виставу фольклорно-етнографічного кінного театру «Січові козаки».

(фото М.Проценко)


Харківська філармонія

30 березня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав концерт "С.В.Рахманінов та українська культура" у Харківській філармонії.
DZIDZIO Перший раз

25 січня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав показ популярної української кінокомедії "DZIDZIO Перший раз" (2018 р., реж. М.Хома, Т.Дронь).
Exposures. Клайпедська фотографія наприкінці ХХ ст.

25 січня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав відкриття виставки "Exposures. Клайпедська фотографія наприкінці ХХ ст."(ЄрміловЦентр).

На фото: С.І.Посохов із фотографом С.Солонським та скульптором О.Рідним.


Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенко

22 січня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав оперу П.І.Чайковського "Мазепа", яка була поставлена на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенко.


Музей українського живопису (м.Дніпро)

20 грудня 2018 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов разом з учасниками проекту "Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну і постіндустріальну добу" відвідали Музей українського живопису у Дніпрі.


Викладачі кафедри відвідали музеї м.Львів

29 червня 2018 р. викладачі кафедри В.Ю.Іващенко та Ю.А.Кісельова відвідали Національний літературно-меморіальний музей Івана Франка та Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у м.Львів, а також ознайомилися з експозицією "Українське мистецтво ХХ ст." Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.


Кафедра історіографії, джерелознавства та археології відвідала Дворічанщину

11 червня 2018 р. колектив кафедри здійснив подорож до смт Дворічна Харківської області, де відвідав Дворічанський Центр дитячої та юнацької творчості та Музей І.І.Мечникова. Також співробітники кафедри відвідали Національний природний парк «Дворічанський».

Колектив кафедри висловлює щиру подяку О.М.Бервено та співробітникам Центру дитячої та юнацької творчості Дворічанської районної ради Харківської області та сподівається на подальшу співпрацю!

Фотографії


Космічна галузь України

27-29 березня 2018 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов разом із колегами з інших університетів України відвідав Музей космонавтики імені С.П.Корольова та Будинок-музей С.П.Корольова в Житомирі.

Відкриття фотовиставки «Час Федецького»

24 січня 2018 р. викладачі та студенти кафедри відвідали відкриття фотовиставки «Час Федецького», присвяченої видатному фотографу Альфреду Федецькому.


Відкриття виставки «Курбас у Харкові»

18 січня 2018 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав відкриття виставки «Курбас у Харкові» (ЄрміловЦентр).

На фото: С.І.Посохов з директором галереї Н.В.Івановою та художниками О.М.Лисенко та О.О.Шеховцовим, а також першим проректором Харківської державної академії культури М.М.Каністратенко.

Фотогалерея


Фортепіанний концерт у Львівській опері

16 січня 2018 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав фортепіанний концерт (виконавець – Данило Саєнко) у Львівській опері (Дзеркальна зала).

Фотогалерея


Кафедральне святкування Нового року!

28 грудня 2017 р. колектив кафедри історіографії, джерелознавства та археології відзначив Новий рік. Традиційно викладачі та аспіранти кафедри розповіли про найбільш важливі свої досягнення в минулому році та поділилися планами на майбутній 2018 р.

Фотогалерея


Виставка « ex.пленер. Віддалений доступ: Баранівка/Чернігів» (ЄрміловЦентр)

16 листопада 2017 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав перший у Харкові виставковий проект, присвячений пленерній традиції у практиці художників ленд-арта. Основна тема художників – пейзаж як уособлення первозданності, його атмосферність, його звук, запах і смак. Основна ціль художників – упіймати та відтворити мінливий стан природи. Виставка презентується Grynyov Art Foundation спільно з ЄрміловЦентром.


«ex.пленер. Віддалений доступ» – це природня художня лабораторія. Кожен наступний ex.пленер – нова локація і новий експериментальний підхід художників до сприйняття і репрезентації не тільки місця, але і себе в ньому.


Представники кафедри відвідали Rezerwat Przyrody Kadzielnia

19-20 вересня 2017 р. представники кафедри відвідали природний заповідник Rezerwat przyrody Kadzielnia, що знаходиться в м.Кельце (Польща). Природний заповідник є частиною геопарку Кельце.


Політ проф.С.І.Посохова на надлегкому літакуПредставники кафедри відвідали міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара Фортеця. Подорож крізь століття»

24 червня 2017 р. представники кафедри відвідали міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара Фортеця. Подорож крізь століття», який традиційно, вже всьоме, відбувся на території історичної пам’ятки «Круглий двір» у м.Тростянець Сумської області. Гості фестивалю змогли спостерігати за боями у межах турніру з історичного фехтування, приміряти історичні костюми, спробувати себе у майстер-класі з історичного танцю та поринути в атмосферу свята і романтики минулого.


Кафедра історіографії, джерелознавства та археології відзначила День науки!

20 травня 2017 р. у рамках святкування Дня науки колектив кафедри відвідав м.Чугуїв. Основним місцем подорожі став Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна. Директор музею – С.І.Бучаста – провела для колективу кафедри захоплюючу екскурсію містом. Також співробітники кафедри відвідали Художню галерею та Шляховий палац. Колектив кафедри висловлює щиру подяку С.І.Бучастій та співробітникам Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна та сподівається на подальшу співпрацю!